top of page

Nowy sektor poradni: Poradnia socjalna

Aktualności: rozszerzamy działalność naszej poradni – otwieramy sektor: Poradnia socjologiczna. Dziękujemy Pani Anecie Ilcewicz za chęć współpracy i troskę o sprawy rodziny polonijnej.

To i owo czytamy w kolorowych czasopismach, gazetach katolickich czy w naukowych publikacjach. To i owo obserwujemy i przeżywamy każdego dnia żyjąc w społeczeństwie XXI wieku.

Radykalne zmiany technologiczne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe, jakie obserwujemy prowadzą do przeobrażeń w sferze życia społecznego, co powoduje zmiany w starych i powstania nowych problemów społecznych. Od kiedy procesy industrializacji i urbanizacji spowodowały zmiany w funkcjonowaniu ówczesnego społeczeństwa, żyjemy w czasach, w którym myślim kategoriami problemów.

Co tak naprawdę sprawia, że jakaś sytuacja zostaje uznana za problem społeczny?” oraz „dlaczego niektóre sytuacje, warunki są postrzegane jako problemy, podczas gdy inne nie?

Problem społeczny jest zjawiskiem, które angażuje zwykle emocjonalnie i intelektualnie szerszą zbiorowość. Nasza poradnia zajmujemy się relacjami społecznymi w ujęciu socjologicznym problemów społecznych i praktycznymi ich rozwiązaniami, problemami bezradności opiekuńczo-wychowawczej jako przykładu nieformalnych teorii problemów społecznych, którymi posługują się praktycy w codziennej pracy socjalnej.

Jakie są różnice między naukowymi a nieformalnymi teoriami problemów w społecznych? Socjologia, a praktyka rozwiązywania problemów?

Pracujemy w oparciu o socjologię praktyczną, której celem jest identyfikowanie, diagnozowanie oraz proponowanie rozwiązań praktycznych. Pomagamy określić i przyjrzeć się problemom społecznym takie jak społeczne dezorganizacje, patologie, dewiacje, konflikty wartości czy dysfunkcje, w myśl zasady:

ZOBACZ ➡️ ZDEFINIUJ ➡️ ANALIZUJ

➡️ SZUKAJ ROZWIĄZANIA ➡️ DZIAŁAJ

Takie podejście pozwoli rozwiązać każdy problem społeczny. Praktyczna mądrość i konsekwentna realizacja kolejnych kroków jest szczególnie potężną siłą i prowadzi co sukcesu. WSPIERAMY!

Doświadczasz przemocy w rodzinie, jesteś ofiarą bądź oprawcą? Masz wzorce patologiczne lub brak norm w rodzinie i środowisku zamieszkania czy brak umiejętności opiekuńczo-wychowawczych w rodzinie? Zaniedbujesz i odrzucasz dziecko, akceptujesz niezdrowe relacje emocjonalne, zauważasz niestabilne relacje opiekuńcze czy dezorganizacje w rodzinie

➡️ ZGŁOŚ SIĘ DO NAS ➡️ JESTEŚMY ➡️ RADZIMY

➡️ POMAGAMY ➡️ WSPIERAMY!

Więcej informacji na w zakładce:

http://poradnia-pmk.eu/poradnia-socjalna

Comments


Post: Blog2_Post
familiaris-white-text.png

Kontakt

Familiaris e.V.

info@familiaris.org

+49 17670053847

Elsa Brändström Strasse 21 a
79111 Freiburg im Breisgau

Przydatne linki

STOPKA_MSZ_2024_STRUKTURY3.jpg
stopka Niemcy.jpg
image001.jpg
polska flaga i godlo.png

Współpraca projektowa

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że nasza organizacja otrzymała za pośrednictwem Fundacji Wolność i demokracja  dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Spraw Zagranicznych  na realizację zadania pod nazwą  „Wyposażenie i utrzymanie biura - Stowarzyszenie Familiaris, Freiburg im Breisgau, Niemcy” realizowanego w ramach projektu pn. „Wielka Polska Rodzina - rozwijanie struktur organizacji polonijnych 2024”

Kwota dotacji w 2024 r.: 74.000,00PLN

Całkowita wartość zadania publicznego:  87.200,00 PLN

Data podpisania umowy: 30.09.2024 r.

Informujemy, że nasza organizacja otrzymała za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska” dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Wsparcie działań promujących język i kulturę polską na świecie”.

Nazwa zadania publicznego: „Wsparcie inicjatyw edukacyjnych w Niemczech”

Kwota dotacji w 2024 r.: 73.596,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego:  232 554,00 PLN

Data podpisania umowy: 19.11.2024 r.

Zadanie publiczne „Wsparcie inicjatyw edukacyjnych w Niemczech”  dotyczy dofinansowania kosztów niezbędnych do realizacji planowanego wydarzenia, m. in. zakup materiałów biurowych, dekoracyjnych i edukacyjnych, przygotowanie i druk materiałów promocyjnych, koszty transportu, zakup nagród, zakwaterowanie i wyżywienie, wynagrodzenia ekspertów, wynajem sprzętu i sal itp. ​​​​

Informujemy, że nasza  organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Nazwa zadania publicznego: Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023

Kwota dotacji: 11.256,00 PLN w 2022 r.

Kwota dotacji: 14.376,00 PLN  w 2023 r.

Całkowita wartość zadania publicznego: 534 431,84 PLN

Zadanie publiczne: "Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023” polega na wsparciu organizacji polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem organizacji.

Informujemy, że nasza  organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za Granicą 2023”.

Nazwa zadania publicznego: Świat opisany po polsku – wsparcie mediów polonijnych w Europie Zachodniej
Kwota dotacji: 15.000,00 PLN 
Całkowita wartość zadania publicznego: 489 475,00 PLN

Data zawarcia umowy na realizację zadania publicznego: 19.08.2023 r. 
Zadanie publiczne pn. „Świat opisany po polsku – wsparcie mediów polonijnych w Europie Zachodniej” polega na dofinansowaniu kosztów związanych z wydaniem mediów polonijnych: tytułów drukowanych oraz internetowych.

Nazwa zadania publicznego: Łączy nas Polska – wydarzenia polonijne w Belgii, Holandii, Niemczech i krajach skandynawskich.

Kwota dotacji: 7000,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego: 111 000,00 PLN 

Wsparcie w ramach projektu dotyczy m. in. dofinansowania wynagrodzeń prelegentów i ekspertów, kosztów administracyjnych związanych z organizacją wydarzeń, kosztów promocyjnych, zakupu materiałów edukacyjnych i dydaktycznych oraz innych kosztów niezbędnych do realizacji zadań.

wspolnota_polska_logo.bmp
  • Facebook

created with ❤️ by wokubmedia

©2023 by familiaris

bottom of page