top of page

Zaproszenie na Kongres Młodzieży Polonijnej Polonijnej / 2. Live

W związku z sytuacją dotyczącą pandemii planowany Kongres Młodzieży Polonijnej w bieżącym roku w Krakowie musiał zostać przesunięty na inny termin. Doświadczając wspaniałej atmosfery na wcześniejszych Kongresach w 2016 i 2018 roku postanowiliśmy nie trwać w bierności, ale „zejść z kanapy” i przenieść się na 6 kontynent, który w przenośni u Papieża Franciszka oznacza internet. Z tego powodu zapraszamy młodzież polonijną, pochodzenia polskiego z całego świata do udziału w projekcie POLONIAONLINE.pl. W najbliższym czasie rozpoczniemy prowadzenie warsztatów on-line. Zajęcia będą odbywały się w małych, pięcioosobowych grupach, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na efektywność i atmosferęw czasie zajęć.

Warsztaty Polonijna Akademia Dziennikarstwa są skierowane do tych wszystkich, którzy zainteresowani są zdobyciem umiejętności w zakresie komunikacji i informacji mającej na celu min. ewangelizację i promocję wartości chrześcijańskich. Warsztaty PAD obejmować będzie 5 spotkań po 90 minut.

Druga propozycja dotyczy warsztatów eAmbasador kultury polskiej. Jest ona skierowana do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie planowania i realizowania wydarzeń, pożytecznych społecznie inicjatyw oraz promocji kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem internetu. Warsztaty obejmują 7 spotkań po 90 minut.

Przy realizacji takiego projektu ważne jest, aby każdy uczestnik wziął udział we wszystkich planowanych zajęciach! W powyższych warsztatach będzie mogło wziąć udział 40 osób – w ramach jednego warsztatu przewidziane są 4 pięcioosobowe grupy. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a o udziale w warsztatach zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest finansowany przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Partnerami w projekcie są:

– Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej,

– Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP,

– Fundacja Niedziela. Instytut Mediów,

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,

– Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA.

W załącznik W załączniku znajduje się opis i terminarz warsztatów.

Zgłoszenia i informacje:

Biuro Kongresu Młodzieży Polonijnej

Łukasz Brodzik

mail: kongresmlodziezy@gmail.com

tel. + 48 603 969 881

Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/1NWAvJQb1T4tD9UC6

Zapisy na spotkanie do 9.10.2020

Comments


Post: Blog2_Post
familiaris-white-text.png

Kontakt

Familiaris e.V.

info@familiaris.org

+49 17670053847

Elsa Brändström Strasse 21 a
79111 Freiburg im Breisgau

Przydatne linki

STOPKA_MSZ_2024_STRUKTURY3.jpg
stopka Niemcy.jpg
image001.jpg
polska flaga i godlo.png

Współpraca projektowa

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że nasza organizacja otrzymała za pośrednictwem Fundacji Wolność i demokracja  dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Spraw Zagranicznych  na realizację zadania pod nazwą  „Wyposażenie i utrzymanie biura - Stowarzyszenie Familiaris, Freiburg im Breisgau, Niemcy” realizowanego w ramach projektu pn. „Wielka Polska Rodzina - rozwijanie struktur organizacji polonijnych 2024”

Kwota dotacji w 2024 r.: 74.000,00PLN

Całkowita wartość zadania publicznego:  87.200,00 PLN

Data podpisania umowy: 30.09.2024 r.

Informujemy, że nasza organizacja otrzymała za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska” dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Wsparcie działań promujących język i kulturę polską na świecie”.

Nazwa zadania publicznego: „Wsparcie inicjatyw edukacyjnych w Niemczech”

Kwota dotacji w 2024 r.: 73.596,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego:  232 554,00 PLN

Data podpisania umowy: 19.11.2024 r.

Zadanie publiczne „Wsparcie inicjatyw edukacyjnych w Niemczech”  dotyczy dofinansowania kosztów niezbędnych do realizacji planowanego wydarzenia, m. in. zakup materiałów biurowych, dekoracyjnych i edukacyjnych, przygotowanie i druk materiałów promocyjnych, koszty transportu, zakup nagród, zakwaterowanie i wyżywienie, wynagrodzenia ekspertów, wynajem sprzętu i sal itp. ​​​​

Informujemy, że nasza  organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Nazwa zadania publicznego: Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023

Kwota dotacji: 11.256,00 PLN w 2022 r.

Kwota dotacji: 14.376,00 PLN  w 2023 r.

Całkowita wartość zadania publicznego: 534 431,84 PLN

Zadanie publiczne: "Wsparcie struktur i działalności statutowej w Belgii, Holandii i Niemczech na rok 2022 i 2023” polega na wsparciu organizacji polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów związanych z utrzymaniem i prowadzeniem organizacji.

Informujemy, że nasza  organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za Granicą 2023”.

Nazwa zadania publicznego: Świat opisany po polsku – wsparcie mediów polonijnych w Europie Zachodniej
Kwota dotacji: 15.000,00 PLN 
Całkowita wartość zadania publicznego: 489 475,00 PLN

Data zawarcia umowy na realizację zadania publicznego: 19.08.2023 r. 
Zadanie publiczne pn. „Świat opisany po polsku – wsparcie mediów polonijnych w Europie Zachodniej” polega na dofinansowaniu kosztów związanych z wydaniem mediów polonijnych: tytułów drukowanych oraz internetowych.

Nazwa zadania publicznego: Łączy nas Polska – wydarzenia polonijne w Belgii, Holandii, Niemczech i krajach skandynawskich.

Kwota dotacji: 7000,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego: 111 000,00 PLN 

Wsparcie w ramach projektu dotyczy m. in. dofinansowania wynagrodzeń prelegentów i ekspertów, kosztów administracyjnych związanych z organizacją wydarzeń, kosztów promocyjnych, zakupu materiałów edukacyjnych i dydaktycznych oraz innych kosztów niezbędnych do realizacji zadań.

wspolnota_polska_logo.bmp
  • Facebook

created with ❤️ by wokubmedia

©2023 by familiaris

bottom of page